Buster Med Urządzenia laboratoryjne Do czego służy łaźnia wodna?

Do czego służy łaźnia wodna?

Zastanawiasz się nad tym, jakie jest zastosowanie łaźni wodnej? Jeśli tak, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Otóż przygotowaliśmy dla Ciebie krótki opis tego czym jest i do czego można wykorzystać łaźnię wodną.

Chemiczne eksperymenty


Jeśli kiedykolwiek wykonywałeś różnego rodzaju eksperymenty na chemii, na pewno choć raz miałeś styczność z łaźnią wodną. Jeśli jednak nie masz pojęcia co do tego jak wygląda i do czego służy to urządzenie, już spieszymy z wyjaśnieniami.

Czym jest łaźnia wodna?

Otóż łaźnią wodną określamy urządzenie, które służy do podgrzewania danej substancji, która jest zawarta w specjalnym naczyniu. Naczynie to jest z reguły probówką lub też jej nieco większą siostrą kolbą.

Łaźnia wodna jak sama nazwa wskazuje, działa na zasadzie kąpieli wodnej. Jej zadaniem jest utrzymywanie określonej temperatury substancji.

Jak wygląda łaźnia wodna?

Cóż, wbrew pozorom sprzęt ten nie wygląda na specjalnie skomplikowany. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że przypomina on metalowe pudełko.

Oczywiście wszystko jest zależne od rodzaju, jakości oraz stopnia zaawansowania danego przedmiotu, z reguły jednak nie prezentuje się dobrze pod względem wizualnym.

Do czego używa się łaźni wodnej?

Tak jak wspomnieliśmy łaźni wodnej używa się do podgrzewania danej substancji chemicznej.

Warto jednak zaznaczyć, że urządzenie to może znaleźć swoje zastosowanie nie tyko na lekcji chemii, ale także podczas laboratoryjnych badań. Podsumowując łaźnia wodna jest stosowana w dziedzinach między innymi takich, jak:

  • medycyna,
  • nauka,
  • kosmetologia.

Related Post