Buster Med Urządzenia laboratoryjne Nowoczesne mieszadełka magnetyczne – co warto wiedzieć?

Nowoczesne mieszadełka magnetyczne – co warto wiedzieć?

Nasze mieszadło magnetyczne

Nie ulega wątpliwości, że skuteczność działania laboratorium w głównej mierze uzależnione jest od rodzaju wykorzystywanego sprzętu. Różnorodne i nowoczesne urządzenia umożliwiają laboratorium wykonywanie większej ilości badań oraz zapewniają one wyższy poziom bezpieczeństwa. Jednym z tego rodzaju urządzeń jest mieszadło magnetyczne. Co warto wiedzieć na jego temat?

Co to jest mieszadło?

Mieszadło magnetyczne to nowoczesne urządzenie wykorzystywane w laboratoriach badawczych. Laboranci używają tego rodzaju sprzętu do mieszania ze sobą różnych cieczy.

Wykorzystywanie do tego profesjonalnej aparatury jest niezbędne w celu zagwarantowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa pracownikom. W jaki sposób działa nowoczesne mieszadło? Odpowiedzi poniżej!

Nasze mieszadło magnetyczne

Podstawowym elementem każdego mieszadła magnetycznego jest tzw. dipol, który ze względu na wykonanie z żelaza lub stali wprowadzany jest w ruch w wyniku oddziaływania na niego pola magnetycznego. Zmienne pole wokół dipolu przyczynia się do jego ruchu, a tym samym do mieszania się cieczy znajdującej się w zbiorniku.

Współcześnie producenci zaoferować mogą dwa podstawowe rodzaje mieszadła magnetycznego.

Różne rodzaje mieszadło

Tradycyjnym rodzajem mieszadła jest tzw. mieszadło o układzie statycznym.

W tym przypadku po wrzuceniu dipola do zbiornika z cieczą jego ruch jest rezultatem naprzemiennego włączania i wyłączania magnesów znajdujących się wokół zbiornika.

Sprawdź produkty

Znacznie nowocześniejszym rozwiązaniem są mieszadła ruchome, których magnesy bezpośrednio zamontowane są w ruchomym blacie.

W tym przypadku zmianę pola magnetycznego powoduje wprowadzenie za pomocą silniczka elektrycznego w ruch blatu z przymocowanymi do niego magnesami.

Related Post