Buster Med Urządzenia laboratoryjne Z jakiego materiału meble medyczne?

Z jakiego materiału meble medyczne?

Producent mebli do laboratorium

Oryginalne meble medyczne producent spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wykonane będą z wysokiej jakości materiałów. Niestety nawet najładniejsze meble nadawać będą się tylko do wyrzucenia, gdy wykonane będą z nieodpowiednich materiałów.

Czym charakteryzują się porządne meble medyczne?

Profesjonalne meble medyczne producent mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pacjentów i całego personelu.

Co prawda w Polsce nie ma zdefiniowanych standardów jeżeli chodzi o meble medyczne, ale nie oznacza to wcale, że należy postawić na pierwsze lepsze modele. Dobre meble muszą być trwałe i łatwe w czyszczeniu.

Producent mebli do laboratorium

W gabinetach lekarskich niezbędne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości mikrobiologicznej. Unikać należy powierzchni porowatych i teksturowanych. Godne polecenia są także meble odporne na wilgoć.

Na jaki materiał postawić?

W wielu gabinetach lekarskich znaleźć można drewniane meble medyczne, które wykonane są na przykład z płyty wiórowej. Wielu renomowanych producentów oferuje także wyjątkowe meble wykonane z metalu i różnorodnych tworzyw sztucznych.

Nowością na rynku są płyty fenolowe HPL z brązowym rdzeniem o gęstości około 1400 kg/m2. Mowa tutaj oczywiście o specjalnych płytach, które pokryte są laminatem HPL.

Osoby, które zwracają szczególną uwagę na cenę mebli powinny postawić na meble wykonane z płyty wiórowej oklejoną PVC. Godne polecenia są nowoczesne meble pokryte melaminą.

Related Post