W jakie meble medyczne wyposażony powinien być gabinet zabiegowy masażysty, kosmetyczki, podologa?

meble medyczne producent

Dokonując wyboru mebli medycznych, warto jest kierować się bezpieczeństwem pacjentów, jak ich funkcjonalnością. Poza tym, jest wiele wymogów, które muszą spełniać meble medyczne. Producent tego typu sprzętu powinien być także we właściwy sposób wybrany i wcześniej dokładnie sprawdzony. A jakie meble medyczne najlepiej będzie wybrać do poszczególnych zabiegowych gabinetów? Które spośród nich powinny się znaleźć u podologa, a które zaś u kosmetyczki? 

Właściwe wyposażenie w gabinetach zabiegowych 

Bez względu na wybraną specjalizacje gabinetu, medyczne umeblowanie musi być bardzo praktyczne, łatwe do utrzymywania w czystości oraz sterylne, w końcu przecież w tego typu miejscach najbardziej istotne pozostaje bezpieczeństwo oraz zdrowie pacjentów. A które meble bezwzględnie muszą się znajdować w zabiegowym gabinecie i gdzie je można nabyć? Meble medyczne można kupić w wygodny sposób w specjalistycznych sklepach internetowych, które działają na tym polu już od wielu lat. Znajdziemy tam nie tylko fotele oraz stoły zabiegowe, ale także wieszaki na kroplówki czy też lekarskie kozetki, które sprawdzają się przede wszystkim w gabinetach, ale też na salach operacyjnych w szpitalach. A co ponadto musi się jeszcze znaleźć w tego typu miejscach? Niezbędnym wyposażeniem lekarskiego gabinetu, są także praktyczne medyczne parawany, krzesła oraz biurka lekarskie czy też fotele służące do pobierania krwi od ochotników. A które spośród mebli medycznych poleca się wybranym gabinetom? O tym w dalszej części artykułu. 

Meble do gabinetu masażysty 

Najistotniejszym typem mebla w takim rodzaju gabinetu, będzie niewątpliwie stół do wykonywania masażu, taką funkcję może także spełniać odpowiednio wybrany zabiegowy stół albo funkcjonalna kozetka. Tego typu medyczne meble mają przede wszystkim mieć opcję regulowania wysokości, tapicerowane obicia, jak i ergonomiczne zagłówki z wygodnymi otworami na twarz. Dokonując wyboru tego typu mebla rehabilitacyjnego, warto brać pod uwagę wytrzymałość całości stołu do wykonywania masażu, jak i jego tapicerki. Poza tym, do zabiegowego gabinetu masażysty trzeba też nabyć wieszak na części garderoby pacjentów, jak i parawan, za którym będą się oni mogli swobodnie rozbierać. 

Meble medyczne do gabinetu zabiegowego podologa 

meble medyczne producent

Lekarze podolodzy zajmują się na co dzień stawianiem diagnozy oraz leczeniem schorzeń stawu goleniowo-skokowego oraz stóp, zatem co musi się koniecznie znaleźć na wyposażeniu tego typu gabinetów zabiegowych? Z całą pewnością specjalny fotel, najlepiej posiadający dzielone podnosi, jak również opcję regulowania nachylenia i wysokości siedziska. Poza tym koniecznie musi tam też być wygodne robocze krzesełko dla medyka i podologiczna szafka mająca wbudowaną lampę wraz z lupą. 

Meble medyczne do gabinetów kosmetycznych

W gabinetach kosmetycznych sprawdzają się nie tylko stoły, ale i również fotele zabiegowe, a najlepiej, jeżeli wyposażymy je w każdy spośród wymienionych mebli. Fotele sprawdza się głównie podczas wykonywania pedicure (istotne, żeby miały opcję regulowania wysokości, oparcia oraz podnóżka), z kolei zaś stoły okażą się być niezbędne w przypadku przeprowadzania wszelakich zabiegów na dekolcie czy też na twarzy pacjentek. W wypadku gabinetów kosmetycznych, istotna pozostaje nie tylko funkcjonalność, ale też i wygląd tego typu medycznych mebli. Sporą popularność zyskały te mające jasno różową albo też białą tapicerkę. 

Related Post