Czy colostrigen jest naprawdę skuteczne?

colostrum

W przyrodzie jest mało kompleksowych środków wpływających pozytywnie na układ immunologiczny. Jednym z nich jest siara bydlęca, czyli tzw. colostrum. Pochodzi z mleka bydła opasowego, które jest wydzielane przez kilka dni po ocieleniu. Dzięki niemu młode zwierzę może lepiej przystosować swój układ odpornościowy na spotkanie z bakteriami i wirusami.  

Co sprawia, że colostrum jest tak unikalne? 

colostrum 

Główną przyczyną, dla której siara cieszy się zainteresowaniem branży medycznej jest obecność immunoglobuliny. Są to przeciwciała chroniące układ chłonny przed czynnikami zewnętrznymi. Z tego powodu siara bydlęca stała się składnikiem preparatu o nazwie colostrigen, służącym do zapobiegania chorobom. Jest to środek stosowany w przypadku zmian skórnych, pomaga zwalczać stres oraz infekcje bakteryjne i wirusowe. Colostrum jest poddawane liofilizacji – co oznacza, że jest pozbawiane wody pod wpływem niskiego ciśnienia. Zaletą tego rozwiązania jest długotrwałe utrwalenie tej  substancji odżywczej i zachowanie jej niepowtarzalnego smaku. 

Dodatkowe właściwości siary bydlęcej 

Przyczyną, dla której colostrigen cieszy się takim uznaniem, jest jego działanie w przypadku groźnych chorób. Ten suplement można włączyć do diety osób chorych na Alzheimera lub na nowotwory. Liczne substancje zawarte w siarze zapobiegają odkładaniu się beta – amyloidu i hamują postępy choroby. Zawartość laktoferyny zwalcza linie komórek rakowych i zmniejsza ryzyko powstawania przerzutów. Środek jest polecany przede wszystkim w codziennej profilaktyce zdrowotnej.

Related Post