Olejek laurowo-kurkumowy

Powrót do medycyny naturalnej pozwala na wykorzystanie wielu właściwości leczniczych roślin. Zamiast stosować leki syntetyczne można sięgnąć po produkty naturalne, znacznie bezpieczniejsze dla zdrowia.

Olejek laurowo kurkumowy

To mieszanka olejku z liści laurowych oraz kłącza kurkumy. Zawiera 55 aktywnych substancji, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Wśród nich znajdują się witamina A, B6, C, minerały oraz flawonoidy, polifenole oraz garbniki. Te ostatnie decydują o bardzo gorzkim smaku olejku.

Bogaty skład olejku laurowo-kurkumowego determinuje jego szerokie spektrum działania.

Działanie olejku laurowo-kurkumowego

Zawarte w olejku polifenole i flawonoidy odgrywają dużą rolę w zwalczaniu wolnych rodników i oczyszczaniu organizmu z toksyn.

To właśnie ta zdolność ma decydujące znaczenie dla leczenia dolegliwości ze strony układu kostno-stawowego. Naukowcy wykryli, że główną ich przyczyną jest zanieczyszczenie środowiska oraz niewłaściwa dieta. W jej wyniku w kościach gromadzi się kwas szczawiowy, który zmniejsza ich elastyczność.

Olejek laurowy oczyszcza układ kostno-stawowy ze złogów i przywraca mu elastyczność. Olejek ma także właściwości rozgrzewające, dlatego można stosować go także w formie okładów przynoszących szybką ulgę.

Jaki olejek?

Olejek laurowo-kurkumowy wzmacnia także serce, układ krwionośny, pokarmowy (poprawia trawienie) oraz nerwowy (działa uspokajająco).

Olejek jest olejkiem eterycznym, który dodany do inhalacji przynosi ulgę w infekcjach górnych dróg oddechowych.

Related Post