Maść konopna

maść konopna

Konopie siewne zawitały do produktów spożywczych, kosmetyków czy leków. Udowodniono ich korzystny wpływ na ludzką skórę czy włosy, a sklepy z produktami konopnymi rosną jak grzyby po deszczu. Wśród wielu specyfików z tej cudownej rośliny, szczególnie warta uwagi jest maść konopna.

Konopie siewne w służbie zdrowia

Konopie siewne w odróżnieniu od konopi indyjskich, nie posiadają psychoaktywnego składnika THC (tzn. posiadają, ale jest go mniej niż 0,5%). Ich uprawa jest całkowicie legalna i najczęściej certyfikowana. Bardzo popularne są uprawy ekologiczne, pozbawione pestycydów czy innych „wspomagaczy”. Konopie siewne zawierają cudowny składnik określany skrótem CBD, a dokładnie jest to kannabidiol. To właśnie on posiada prozdrowotne właściwości, przez które konopie siewne znalazły zastosowanie w medycynie naturalnej czy produkcji kosmetyków.

maść konopna

Maść konopna lekiem na całe zło?

Wśród szerokiego grona olejków CBD i innych produktów z konopi siewnych, na dużą uwagę zasługuje maść konopna. Na co ją stosować? Maść konopna świetnie sprawdza się na:

  • atopowe zapalenie skóry,
  • łuszczycę,
  • trądzik,
  • na oparzenia i odparzenia,
  • czy bóle mięśni i stawów.

Dobrej jakości maść konopna nie będzie posiadała sztucznych dodatków. Oprócz zawartości oleju konopnego znajdziemy tam wosk pszczeli, masło shea, olejki eteryczne czy kamforę. Prozdrowotny olej konopny zawiera wysokie stężenie kwasów Omega-3 i Omega-6, a do tego witaminy A, B, D i E. Maść konopną stosujemy jak każdą inną maść – na skórę z pominięciem otwartych ran.  Chcesz sprawdzić cenę produktu – zajrzyj tutaj.

Related Post

Waporyzator do suszuWaporyzator do suszu

Kwestia wykorzystywania substancji zawartych w konopiach kojarzona jest jednoznacznie z marihuaną, czyli narkotykami. Od wielu lat prowadzone są jednakże badania dotyczące prozdrowotnego wykorzystania tego surowca. Ich wyniki były na tyle