Bojki ratownicze – prosty sprzęt, który może uratować życie

bojki ratownicze

Zażywanie kąpieli oraz sportów wodnych tylko wtedy jest bezpieczne, jeśli podchodzimy do tego rozważnie, a także przestrzegamy regulaminu kąpielisk oraz nie wchodzimy do wody w miejscach, gdzie jest to zabronione. Jeśli jednak zdarzy się, że dojdzie do wypadku, to wyzwane jest ratownictwo wodne z profesjonalnym sprzętem.

Bojki ratownicze, czyli podstawowy osprzęt ratownika wodnego

Akcje ratownicze mogą mieć bardzo różny charakter i są przeprowadzane na bardzo różnych terenach wodnych począwszy od sztucznych kąpielisk i basenów, a kończąc na morzu i rzekach – wszędzie tam może dojść do wypadków. Podstawowym sprzętem w akcjach ratowniczych na wodzie są bojki ratownicze – ten prosty sprzęt może pomóc uratować tonącą osobę, jeśli zostanie odpowiednio i na czas użyty. Musi ona także odznaczać się odpowiednią jakością, aby był w takich akcjach niezawodny.

Jak wygląda bojka ratownicza?

Bojki ratownicze to nieduży sprzęt o podłużnym kształcie, który z każdej strony zakończony jest uchwytem, za który może stabilnie złapać tonąca osoba (https://sklepratownik24.pl/boje-bojki-i-rzutki). Drugim ważnym elementem bojki jest lina do holowania ludzi – ma ona długość około 3 metrów, a także szalki, którymi jest zakończona. Szelki zakłada na siebie ratownik, dzięki czemu jest on stabilnie połączony z tonącą osobą i tym samym możliwe jest wyciągnięcie go na brzeg.

bojki ratownicze

Atestowane bojki ratownicze

Tego rodzaju sprzęt ratowniczy musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów, najczęściej jest to polietylen, wypełniony jest powietrzem, dzięki czemu ma bardzo dobrą wyporność i unosi się na wodzie. Poza tym jest on utrzymany w jaskrawej kolorystyce, dzięki czemu łatwo można go zlokalizować na wodzie – najczęściej jest to kolor pomarańczowy. Tylko atestowane i posiadające odpowiednie certyfikaty bojki ratownicze są bezpieczne, niezawodne i mogą być stosowane przez ratownictwo wodne.

Related Post