Buster Med Zdrowie Krzesła toaletowe dla osób niepełnosprawnych

Krzesła toaletowe dla osób niepełnosprawnych

krzesło toaletowe

Starość i niepełnosprawność często narzucają pewne ograniczenia, jeśli chodzi o zaspokajanie naturalnych potrzeb organizmu. Wiele osób nie ma dostępu do podstawowych zabiegów higienicznych, gdy są ciężko chore lub w trakcie rehabilitacji. Aby uczynić chodzenie do toalety wygodniejszym, dla osób starszych i niepełnosprawnych stosuje się taboret toaletowy. Produkty te znajdują szerokie zastosowanie w opiece domowej, placówkach medycznych, domach spokojnej starości i internatach.

Krzesło toaletowe dla osób starszych

krzesło toaletowe

Krzesła toaletowe dla osób niepełnosprawnych zostały zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby fizjologiczne osób częściowo niepełnosprawnych, o ograniczonej sprawności ruchowej i niezdolnych do samodzielnej pielęgnacji. Specjalne krzesło pomaga im nie tylko w opróżnianiu jelit i pęcherza, ale także w wizycie pod prysznicem – mobilna konstrukcja z łatwością mieści się w standardowym brodziku, a osoba ma możliwość porządnego umycia ciała (oczywiście z pomocą).

Ogólnie rzecz biorąc, krzesło prysznicowe składa się z siedziska, oparcia, podłokietników, nóg i pojemnika na odpady. Jest to proste, a zarazem wygodne, dzięki wszelkiego rodzaju modyfikacjom stosowanym przez producentów sprzętu medycznego. W ośrodkach rehabilitacyjnych i w opiece domowej, specjalny chodzik jest używany w połączeniu z toaletą.

Krzesła składane na nóżkach

Krzesło toaletowe na nóżkach charakteryzuje się prostą, ale solidną konstrukcją z wyjmowaną pokrywą i pojemnikiem. Takie krzesło można przechowywać złożone, przewozić w bagażniku samochodu, aby później wyposażyć w nie pokój chorego lub sypialnię;

Krzesła stacjonarne na kołach

Model ten jest wygodniejszy od poprzedniego dzięki podstawie na kółkach, która ułatwia przewiezienie osoby chorej lub niepełnosprawnej do gabinetu zabiegowego lub pod prysznic. Wiele produktów posiada hamulce, a najczęściej są one montowane na dwóch kołach – to wystarczy, aby się zatrzymać;

 

Related Post