Urolog – czym się zajmuje i kiedy do niego iść?

poradnia urologiczna

Urolog jest to specjalista, który zajmuje się układem moczowo- płciowym mężczyzn, jak i układem moczowym kobiet. Pomimo tego, że wyżej wspomniany dedykowany jest przedstawicielom obojga płci, najczęściej kojarzony jest właśnie z udzielaniem pomocy mężczyznom. Ważne jest również to, że urolog zajmuje się nie tylko diagnozowaniem rozmaitych chorób układu płciowo- moczowego, ale także w razie konieczności wykonuje operacje, co świadczy o tym, że jest także lekarzem chirurgiem.

Kiedy warto odwiedzić urologa?

poradnia urologiczna

W przypadku kobiet warto wybrać się do miejsca jakim jest poradnia urologiczna Białystok w momencie, gdy pojawią się u nich problemy ze strony układu moczowego. W innych sprawach lekarzem dedykowanym dla pań jest ginekolog. Odnosząc się jednak do kwestii związanych z wizytą panów w wyżej wymienionym, to niewątpliwie będą to zarówno problemy z układem płciowo- moczowym, jak i konieczność profilaktyki po ukończeniu 40. roku życia.

Kto szczególnie powinien pamiętać o regularnych wizytach u urologa?

O regularnych wizytach u urologa powinni pamiętać przede wszystkim panowie, którzy są obciążeni genetycznie, czyli w ich rodzinie występowały przypadki np. raka prostaty. W taki wypadku należy wykonywać profilaktyczne badania co najmniej raz w roku stężenia PSA. Ponadto, do tego typu specjalisty powinni zgłosić się również mężczyźni, którzy zaobserwowali u siebie niepokojące objawy w okolicach intymnych, a także w oddawanym przez siebie moczu. Pomoc znajdziesz tutaj.

Related Post