Czym charakteryzują się maski FFP3 na koronawirusa?

Maski antywirusowe można obecnie dostać w wielu sklepach, w tym nawet w spożywczych. Jest to oczywiście związane z faktem, iż wszyscy boją się zakażenia wirusem i próbują na wszelkie możliwe sposoby się przed nim chronić. Jeśli chodzi o produkty, na które warto zwrócić uwagę to są to na pewno maski FFP3, które zdaniem wielu lekarzy chronią najlepiej i zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Czym wyróżniają się maseczki FFP3?

Przede wszystkim bardzo dobrze przylegają do twarzy. Z tego też powodu są szczelne i w znacznym stopniu ograniczają możliwości przenoszenia się koronawirusa. Z tego też powodu chronią nie tylko osoby, z którymi użytkownik maseczki ma do czynienia, ale także jego samego. Co więcej, maski FFP3 w przeciwieństwie do zwykłych bawełnianych maseczek wykonanych z jednego zwykłego płatka materiału posiadają kilka warstw, które pełnią różnego rodzaju funkcje. 

Najlepsza ochrona

Maseczki FFP3 potrafią zatrzymac ponad 99% cząstek. Co więcej, chronią one zarówno przed wirusami, jak i przed bakteriami oraz szkodliwymi pyłami. Z tego też powodu to właśnie tego rodzaju maseczki są rekomendowane w przypadku personelu medycznego bezpośrednio narażonego na kontakt z osobami zakażonymi lub potencjalnie zakażonymi. Faktem jest jednak to, iż nic nie stoi na przeszkodzie aby nosić tego rodzaju maseczki także na codzień aby zapewnić jak najlepszą ochronę.

Related Post