Czy produkty z konopi wspomagają leczenie IBS?

IBS, czyli Zespół Jelita Drażliwego to wyjątkowo uporczywa dolegliwość, która dotyka sporej części społeczeństwa. Niestety całkowite jej wyleczenie jest praktycznie niemożliwe. Należy więc skupić się na łagodzeniu objawów, które nierzadko utrudniają normalne funkcjonowanie. Okazuje się, że pomocne mogą okazać się produkty z konopi. Znakomitym przykładem jest olejek CBD, który posiada w swoim asortymencie niemal każdy sklep konopny. Zakup nie będzie więc stanowić żadnego wyzwania.

Działanie przeciwzapalne produktów z konopi

Objawy jelita drażliwego zwykle nasilają się na skutek rozwoju stanów zapalnych. Bardzo często dochodzi do zaostrzenia dolegliwości bólowych, zwiększanie częstotliwości biegunek, czy też innych problemów związanych z pracą układu pokarmowego. Plusem produktów konopnych jest fakt, że działają one przeciwzapalnie.

Sprawdzony sklep z konopiami z pewnością posiada w swojej ofercie olejki CBD, które wyróżniają się certyfikowanym składem. Ich systematyczne stosowanie może zmniejszyć prawdopodobieństwa wystąpienia zapalenia jelit. Medyczna marihuana przyspiesza również leczenie.

Łagodzenie objawów dzięki CBD

U wielu osób z IBS regularne stosowanie produktów z konopi umożliwiło złagodzenie objawów choroby. Dzięki temu stała się ona mniej odczuwalna w codziennym życiu. Olejki CBD zmniejszają bóle żołądka, regulują procesy trawienne, czy też przywracają równowagę jelit. Lista dobroczynnych właściwości jest o wiele dłuższa.

Ważne jest jest jednak to, aby omawianych produktów nie kupować w przypadkowych miejscach. Priorytetem jest znalezienie sklepu z konopiami, który cieszy się pozytywną opinią wśród klientów.

Related Post