Czy w szkolnym laboratorium jest potrzebny autoklaw?

Kiedy chcemy na przykład urządzić laboratorium w szkole, to można zastanawiać się nad tym, jakie sprzęty powinny się w nim znaleźć. Sprawa nie jest oczywista, ponieważ nawet w szkole wymagane wyposażenie może się różnić.

Dlaczego laboratoria szkolne mogą się od siebie różnić?

autoklaw

autoklaw kupisz w sklepie DanLab

Wiele zależy od tego na przykład, jakie chcemy w takim laboratorium prowadzić zajęcia. Dla przykładu jeśli laboratorium ma służyć tylko do prowadzenia lekcji, będzie mniej wyposażone niż laboratorium w którym uczniowie, będą uczestniczyć na zajęcia kółka chemicznego.

Wagi analityczne, palniki gazowe, szkło laboratoryjne, mieszadła

Oczywiście w każdym laboratorium nie może zabraknąć takich elementów jak mieszadła (mechaniczne i magnetyczne), szkło laboratoryjne, planiki gazowe oraz wagi (techniczne, analityczne, półanalityczne itp.). Bez tych rzeczy w zasadzie ciężko jest mówić o tym, aby można było w takim laboratorium przeprowadzać jakiekolwiek eksperymenty.

Autoklaw

Autoklaw jest to wyposażenie bardzo rzadko widywane w laboratoriach szkolnych, jednak jeśli chcemy mieć laboratorium, w którym nasi uczniowie prowadzą własne badania i rozwijają się w kierunku chemicznym, to jest ono w zasadzie nieodzowne. Wiele trudnych i powolnych reakcji można przyspieszyć, jeśli stosuje się właśnie autoklaw. Dodatkowo można w nim przeprowadzać reakcje, które trwają bardzo długo, a dodatkowo wiele parametrów może być automatycznie rejestrowanych. Oczywiście autoklaw do szkoły nie mysi być to sprzęt z najwyższej półki, ponieważ klasy takiego sprzętu są jak wiadomo różne.

Related Post