Buster Med Zdrowie Dobrej klasy materac przeciwodleżynowy

Dobrej klasy materac przeciwodleżynowy

materac przeciwodleżynowy

Materac przeciwodleżynowy to bardzo popularny produkt, który można zakupić w wielu sklepach branżowych. Dostępny jest on w przystępnej cenie, co jest bardzo ważne dla wielu klientów. Warto zaznaczyć, że materac przeciwodleżynowy to specjalny typ materaca, który został zaprojektowany z myślą o osobach narażonych na ryzyko powstawania odleżyn.

Materac przeciwodleżynowy

Odleżyny to uszkodzenia skóry oraz tkanek powstające na skutek długotrwałego ucisku. Są szczególnie niebezpieczne dla ludzi leżących w łóżku przez dłuższy okres. Z pomocą przychodzą w tej kwestii materace przeciwodleżynowe. Zbudowane są one z paru warstw zapewniających właściwe wsparcie ciała. Redukują nacisk oraz zapobiegają odleżynom. Okazuje się, że najistotniejszą cechą tego typu materaca jest możliwość zmiany ciśnienia wewnątrz materaca. Umożliwia to zmianę punktów podparcia ciała, a także zmniejszenie ucisku na wrażliwe miejsca, takie jak kości guziczne, pięty czy łopatki. Przeczytaj więcej na – https://megamedic.pl/materace-przeciwodlezynowe.

materac przeciwodleżynowy

Funkcje materaca przeciwodleżynowego

Okazuje się, że materac przeciwodleżynowy ma też inne funkcje. Warto wymienić tutaj choćby regulację temperatury oraz nawilżenie powietrza. Wpływa to pozytywnie na komfort użytkowania oraz zdrowie pacjenta. Obecnie istnieją różny typy materac przeciwodleżynowych. Mowa tutaj np. o modelach wodnych, pneumatycznych oraz hybrydowych. Różnią się one od siebie budową oraz zastosowanymi technologiami. Warto wiedzieć o tym, że materace przeciwodleżynowe są przeznaczone dla ludzi spędzających długi czas w łóżku. Mowa tutaj głównie o osobach starszych, chorych przewlekle, a także pacjentach pooperacyjnych i niepełnosprawnych. Zastosowanie takich materacy pozwala zapobiegać powstawaniu odleżyn. Przyspieszają one proces gojenia, co jest bardzo istotne w przypadku ludzi z obniżoną odpornością oraz chorobami przewlekłymi.

Related Post