Apteczka z wyposażeniem dla ratowników

apteczka z wyposażeniem

Nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się apteczka, która uratuje komuś życie. Pomimo tego, że prawo polskie nie zobowiązuje do posiadania apteczki, to jednak warto zaopatrzyć w nią samochód, dom oraz zakład pracy. Czy apteczka domowa różni się od apteczki ratowników medycznych? Jakie produkty powinny znaleźć się w każdej apteczce?

Apteczka z wyposażeniem – co powinno się w niej znaleźć?

Wyposażenie apteczki zależne jest od miejsca, w którym będzie ona używana. Oczywiście apteczka z wyposażeniem stosowana przez ratowników medycznych, wodnych czy górskich będzie miała inną zawartość niż apteczka domowa, czy samochodowa. Jednak w każdej z tych opcji nie może zabraknąć artykułów opatrunkowych i odkażających. Przydatny jest również koc termiczny, nożyczki i instrukcja udzielania pierwszej pomocy.

Apteczka dla ratowników medycznych, górskich i wodnych

W ratownictwie używane są apteczki w formie toreb i plecaków. Plecaki bardzo chętnie wybierane są przez ratowników górskich ze względu na wygodę i komfort noszenia. Plecak posiada wiele kieszonek, wygodne szelki i pas zapisany na biodrach. W składzie profesjonalnej apteczki znajdują się środki przeciw oparzeniom oraz zestaw do resuscytacji. Oczywiście zestaw opatrunkowy jest znacznie bardziej rozbudowany niż w przypadku apteczki domowej czy samochodowej.

apteczka z wyposażeniem

Czy apteczka ma datę ważności?

Każda apteczka z wyposażeniem posiada zawartość, która jak każdy inny produkt posiada datę ważności. W przypadku produktów sterylnych data przydatności do użycia wynosi 5 lat. Oczywiście przed zakupem należy sprawdzić, jaka data znajduje się na opakowaniu i należy jej przestrzegać. Wybierając apteczkę, należy zwrócić uwagę na jakość zawartości. Produkty znajdujące się w apteczne powinny pochodzić od znanych i renomowanych producentów oferujących artykuły medyczne najwyższej jakości.

Related Post