Buster Med Zdrowie Temblak — niezbędne informacje

Temblak — niezbędne informacje

temblak

Podczas wybierania odpowiedniego temblaka bezwzględnie należy kierować się jego przeznaczeniem oraz tym, do czego potrzebujemy tego rodzaju produktu. Warto wiedzieć, że w przypadku gdy temblak ma za zadanie jedynie podtrzymywać opatrunek gipsowy, można z powodzeniem wybrać tańszy model, który będzie pozbawiony specjalnych wzmocnień i wkładek. Jeśli jednak temblak jest potrzebny na przykład do rehabilitacji neurologicznej po udarze, czy też leczeniu operacyjnym dobrym pomysłem jest zainwestowanie w droższy model, który zapewni odpowiednią trwałość oraz będzie dobrą stabilizacją.

Temblak na rękę — co to jest?

Temblaki to specjalne stabilizatory, które można stosować po zwichnięciach, złamaniach, porażeniach, czy też w przypadku niedowładów i stanów zapalnych. Należy wiedzieć, iż w sklepach ortopedycznych można z powodzeniem znaleźć nie tylko temblaki dla dorosłych, ale także dla dzieci, które mają inne proporcje i rozmiar. Dzięki temblakom można z powodzeniem ustabilizować rękę w pozycji zgiętej w łokciu, dzięki czemu ręka szybciej wraca do zdrowia. Niektóre temblaki są wyposażone w specjalne paski na bark, które dodatkowo usztywniają rękę oraz zapewniają podparcie. W wielu przypadkach temblak z chusty jest założony właśnie w taki sposób, aby przenieść cały ciężar ręki na bark.

Jak prawidłowo nosić temblak z chusty?

temblak

Należy zakładać go tak, aby dolna część temblaka obejmowała całe przedramię od dłoni aż po łokieć. Taki temblak można zrobić samodzielnie — wystarczy do tego chusta z dobrej jakości materiału. Temblak z chusty można założyć także na opatrunek gipsowy, aby podtrzymywał on rękę w jednej pozycji. Wiele temblaków dla dzieci jest wykorzystywana właśnie w taki sposób, co zapewnia bezpieczeństwo uszkodzonej kończynie oraz dodatkową stabilizację.

Related Post