Buster Med Zdrowie Piłka do rehabilitacji – sposób na codzienną gimnastykę czy specjalistyczna pomoc?

Piłka do rehabilitacji – sposób na codzienną gimnastykę czy specjalistyczna pomoc?

piłka rehabilitacyjna

Piłka do rehabilitacji wielu kojarzy się z tym, co już znajduje się w jej nazwie, czyli rehabilitacją. Mało kto jednak wie, że jest ona świetnym sposobem na codzienne rozciągnięcie pleców, np. jeśli wykonuje się pracę siedzącą. Co jeszcze warto wiedzieć na jej temat? Oto najważniejsze informacje.

Kiedy powinno się korzystać z piłki do rehabilitacji?

Piłka do rehabilitacji (https://megamedic.pl/pilki-rehabilitacyjne) najlepiej sprawdza się w przypadku osób, które mają problemy z plecami lub inne problemy skonsultowane ze specjalistą. To bardzo ważne, by korzystać z niej tylko i wyłącznie po wcześniejszej wizycie u lekarza, który pokaże, jakie ćwiczenia wykonywać, by np. poradzić sobie z rozciągnięciem mięśni, pokonać ból pleców towarzyszący danej osobie podczas snu czy pracy przy biurku, a także pokonać inne przykre dolegliwości.

Lekarz powinien też zasugerować, jakiej wielkości powinna być dana piłka oraz czy do zestawu warto dokupić inne produkty, np. rozciągającą gumę, idealną do pracy z mięśniami i różnego typu problemami zdrowotnymi.

piłka do rehabilitacji

Czy piłka do rehabilitacji może być używana bez rehabilitacji?

Niektórzy zastanawiają się, czy piłka do rehabilitacji okazuje się przydatna w przypadku osób, które rehabilitacji nie potrzebują. Owszem, lekarz może zasugerować korzystanie z niej zapobiegawczo, np. w przypadku, gdy potrzebne może być wzmocnienie ciała, zapobiegnięcie przeciążeniom kostnym, czy nawet uniknięcie postępujących problemów z kręgosłupem. Co więcej, to dobry sposób na codzienne ćwiczenia dla osób chcących pozbyć się tkanki tłuszczowej, zwiększyć siłę, polepszyć funkcjonowanie narządów wewnętrznych oraz zmniejszyć napięcie nerwowe.

To równie ważne, by pamiętać o wykonywaniu zakupów jedynie w sprawdzonych sklepach oferujących wysokiej jakości asortyment. 

Related Post