Poduszka ortopedyczna do siedzenia – kiedy warto z niej skorzystać?

poduszka ortopedyczna do siedzenia

Większość z nas w swoim życiu doświadczyła bólu pleców. Chiropraktycy, ortopedzi i kręgarze dostrzegli, że ponad 10% ludności świata boryka się z dolegliwościami kręgosłupa. Objawy mogą przyjmować różne formy. Aby się ich pozbyć powinniśmy rozpocząć diagnostykę, leczenie, a także zastosować odpowiednie akcesoria. Do takich zaliczyć można poduszkę ortopedyczną do siedzenia. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się w jakich sytuacjach warto się w nią zaopatrzyć.

Poduszka rehabilitacyjna to przydatne akcesorium do codziennego życia

Rehabilitacja i ortopedia kojarzą się nam często z poważniejszymi problemami takimi jak urazy kręgosłupa i rdzenia kręgowego. Jednak w takich przypadkach lekarze proponują inne sposoby leczenia, operacje, a także zabiegi.

Poduszka pod pupę sprawdzi się, kiedy nie chcemy stosować specjalnych leków i chcemy się wesprzeć poprzez metody nieinwazyjne. Nie jest wykluczone, aby stosować tego rodzaju akcesorium po urazach, ale powinno się o tym pomyśleć dopiero w momencie, gdy zaleci to lekarz.

poduszka ortopedyczna do siedzenia

Warto zaopatrzyć się w poduszkę ortopedyczną na krzesło, jeśli borykamy się z bólami kręgosłupa i nie radzimy sobie z nim wykonując rozciągające ćwiczenia i wstając częściej z fotela. Przyczyną takich problemów często jest nacisk na kość ogonową. W trakcie zakupu zwróć uwagę na kształt przyrządu. W tej sytuacji u większości osób najlepiej sprawdza się model w kształcie litery U.

Na jakie parametry poduszki ortopedycznej do siedzenia warto zwrócić uwagę?

W trakcie wyboru poduszki rehabilitacyjnej takiej, jak ta, powinniśmy mieć na względzie kilka rzeczy, które ułatwią nam proces wybierania odpowiedniego modelu podczas pobytu w sklepie. Najważniejsze jest to, aby poduszka była dopasowana do kształtu naszych pośladków. Nie jest to problemem ze względu na fakt, że poduszki rehabilitacyjne są wykonane z pianki poliuretanowej, która dostosowuje się do kształtu anatomicznego i na swój sposób wykształca się z czasem.

Ważny jest jednak rozmiar, określany też wymiarem. Istotne jest to, aby wybierać produkty sprawdzonych marek o ergonomicznym kształcie. Powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Aby zapewnić sobie komfort z wykorzystywania tego produktu we wszystkich scenariuszach, można wyposażyć się w dodatkowy pokrowiec ułatwiający transport.

Related Post