Buster Med Zdrowie Kosmetyki konopne – dlaczego tak zyskały na popularności?

Kosmetyki konopne – dlaczego tak zyskały na popularności?

naturalny krem konopny

Pielęgnacja urody to proces wymagający systematyczności i długofalowy. Coraz więcej Polaków wydaje spore sumy na dobrej jakości kosmetyki, a wielką popularnością zaczęły cieszyć się produkty naturalne i organiczne. Należą do nich między innymi kosmetyki konopne. Czym się one charakteryzują i czym różnią się od innych naturalnych kosmetyków?

Kosmetyki konopne – skład

Kosmetyki konopne powstają przede wszystkim na bazie oleju pozyskiwanego z konopi siewnej, która jest całkowicie legalną i bezpieczną rośliną. Zawiera ona też substancję znaną jako kannabidiol, czyli CBD, którą taki olej jest dodatkowo wzbogacany, gdyż oryginalnie jej stężenie w roślinie jest niewielkie. Olej konopny zawiera dodatkowo wiele witamin, w ty witaminy A, E i te z grupy B. Wpływają one bardzo pozytywnie na wygląd skóry, jej napięcie i odżywienie. Jednocześnie znaleźć w tym oleju można też kwasy omega-3 i omega-6, które tworzą na skórze naturalny mikrofilm i sprzyjają jej ochronie i nawilżeniu. Do kosmetyków konopnych dodaje się często inne naturalne substancje, aby uzyskany został efekt synergii, czyli korzystnego dla skóry współdziałania składników.

Skuteczność i bezpieczeństwo

naturalny krem konopny

Kosmetyki konopne to produkty całkowicie naturalne, a jednocześnie bezpieczne. Ich zakres działania jest dosyć spory, a coraz więcej jest takich, które nie tylko pomagają w pielęgnacji urody, ale też działają leczniczo. Bardzo cenią je osoby, których skóra źle reaguje na inne kosmetyki, w tym alergicy. Chętnie stosują je także osoby z łuszczycą czy atopowym zapaleniem skóry, gdyż nie tylko nie pogarszają one jej stanu, lecz nawet potrafią pomóc w łagodniejszych przypadkach tych chorób, gdyż CBD działa przeciwzapalnie, a głębokie nawilżenie sprawia, że skóra wygląda o wiele bardziej estetycznie.

Kosmetyki takie można dostać w wyspecjalizowanych sklepach z produktami konopnymi, a także w niektórych drogeriach i aptekach – zarówno w punktach stacjonarnych, jak i w sklepach online.

Related Post