Buster Med Suplementy Elektrolity- czym są?

Elektrolity- czym są?

elektrolity

Elektrolity są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Znajdują się one we krwi, osoczu oraz płynach tkankowych. Odgrywają ważną rolę  – wpływają na pracę mięśni, mózgu, a także innych organów. Dzięki elektrolitom w naszym organizmie są przenoszone impulsy elektryczne przez ciało. Ich niedobór lub nadmiar skutkuje poważnymi problemami zdrowotnymi. Główne elektrolity w organizmie to: potas, magnez, chlor, sód oraz wapń. 

W jakich przypadkach stosować elektrolity i dla kogo są przeznaczone?

elektrolity

Elektrolity są zalecane w przypadku biegunek i wymiotów. Zapobiegają odwodnieniu organizmu. Jeśli dochodzi do utraty wody oraz soli mineralnej, konieczne będzie zastosowanie elektrolitów. Jeżeli chcemy odpowiednio zadbać o nasz organizm, możemy sięgnąć po elektrolity na wzmocnienie, które uzupełnią naszą dietę. Nie zapominajmy, że znajdziemy je także w produktach takich jak: banany, pomidory, migdały czy pestki dyni, które możemy wprowadzić do naszej codziennej diety. Elektrolity można stosować od najmłodszych lat.

W aptekach znajdziemy elektrolity dla dzieci, które są wybierane przez rodziców w trakcie choroby (gorączka, biegunka, wymioty). W tym przypadku świetnie sprawdzają się elektrolity w saszetkach, z których sporządza się roztwór gotowy do wypicia. Elektrolity do picia są smaczne i dostaniemy je w różnych smakach. Wybierając elektrolity dla dorosłych warto zwrócić uwagę na ich skład. Dobre elektrolity zawierają witaminę C, sód, potas, magnez, wapń oraz glukozę. W przypadku osób starszych na rynku znajdziemy specjalne elektrolity dla seniora, które posiadają bogatszy skład. Pomagają utrzymać prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz krążenia. Zapobiegają odwodnieniu organizmu, który często występuje u osób po 60 roku życia. 

W jakiej postaci najlepiej przyjmować elektrolity?

Elektrolity w aptece występują pod różnymi postaciami i każdy znajdzie opcję dogodną dla siebie. Dostępne są między innymi:

  • elektrolity w saszetkach
  • elektrolity w tabletkach
  • elektrolity musujące

Related Post