Detektor tętna płodu – jak używać?

detektor tętna płodu

Ciąża to czas niezwykłej radości i szczęścia, ale także oczekiwania i troski o dziecko, które niedługo pojawi się na świecie. To również czas budowania więzi z dzieckiem. Dobrze jest, aby w czasie ciąży unikać stresu i pozostać w harmonii ze swoim ciałem. Jednak wiele mam niepokoi się czy ciąża przebiega prawidłowo, dlatego idealnym urządzeniem, które może być pomocne w monitorowaniu stanu dziecka, jest detektor płodu. Jak używać oraz kiedy warto go kupić?  Odpowiadamy. 

Jak używać detektora tętna płodu?

detektor tętna płodu

Urządzenie do mierzenia tętna płodu ze sklepu medycznego MegaMedic jest niewielkie i składa się z sondy pomiarowej, wejścia do podłączenia słuchawek lub głośnika oraz ładowarki. Kobieta w ciąży, aby dokonać pomiarów tętna dziecka, musi nałożyć na suchą skórę żel przewodzący fale ultradźwiękowe, a następnie przyłożyć sondę pomiarową, aby wyszukać tętno dziecka. Należy być cierpliwym i robić to powoli oraz bardzo delikatnie, gdyż znalezienie miejsca może okazać się trudne. Dziecko często się porusza, dlatego może okazać się, że każdego dnia głowicę trzeba przykładać w inne miejsca. Mierzenie tętna dziecka jest możliwe już od  tygodnia ciąży. 

Kiedy warto zdecydować się na zakup detektora tętna płodu?

Detektor tętna płodu jest urządzeniem szczególnie polecanym rodzicom, którzy już na etapie ciąży chcą budować silną więź z dzieckiem. Bicie serca dziecka sprawia, że przyszła mama  i przyszły tata mogą poczuć się zrelaksowani, wiedząc, że dziecko rozwija się prawidłowo. Urządzenie to jest również polecane w przypadku nieprawidłowości w rozwoju ciąży, tak aby móc nawet w domu kontrolować przebieg ciąży. Dla wielu mam detektor okazuje się niezwykle przydatny w 9. miesiącu ciąży, gdyż pozwala na kontrolę czynności skurczowej macicy. Dzięki temu kobieta ciężarna wie, w którym momencie rozpocznie się akcja porodowa. 

Related Post

olejek konopny cbd

Olejek konopny CBDOlejek konopny CBD

Olejek konopny CBD znany jest już od dłuższego czasu. Jego właściwości nie mają działania odurzającego, wręcz przeciwnie – wpływają na ludzki organizm w pozytywny sposób. Kannabidiol jest to jeden z