Buster Med Zdrowie Czym jest Solcoseryl żel?

Czym jest Solcoseryl żel?

Solcoseryl żel z aptekagalen jest preparatem, który warto wziąć pod uwagę, gdy problemy zdrowotne dotyczą tkanek i komórek budujących skórę. Środek ten wpływa regenerująco na uszkodzone komórki i tkanki, a także przyspiesza gojenie się ran i sprawia, że komórki zaczynają prawidłowo wykonywać swoje czynności.

Solcoseryl żel – jaki jest skład preparatu?

Jeśli chodzi o skład, to Solcoseryl żel zawiera przede wszystkim jedną istotną substancję czynną, mianowicie bezbiałkowy dializat z krwi cielęcej, czyli oczyszczoną krew cieląt. Składnik ten sprawia, że dzięki niemu zwiększają się zapasy potrzebnych fosforanów. Taka sytuacja sprawia, że w krwi pojawia się więcej tlenu, a glukoza jest szybciej dostarczana.

Dializat, który trafia do organizmu człowieka, wspomaga procesy wysokoenergetyczne, jak również przemiany materii. Dzięki niemu procesy regeneracyjne postępują szybciej, a procesy przebiegu podziału komórkowego są odpowiednio stymulowane. Obecność dializatu zapobiega również szerzeniu się zmian zwyrodnieniowych, które mają miejsce w komórkach.

Oprócz dializatu, w Solcoseryl żelu znajduje się jeszcze parahydroksybenzoesan metylu, parahydroksybenzoesan propylu, czy mleczan pięciowodny wapnia. Inne składniki, które można znaleźć w tym preparacie, to: karmeloza sodowa, glikol propylenowy, a także woda do wstrzykiwań.

Solcoseryl żel – dodatkowe informacje

Solcoseryl żel jest dostępny w opakowaniach, które zawierają 20 g preparatu. Środek ten nie jest refundowany. By zachował swoje właściwości, należy przechowywać go w temperaturze, która nie przekracza 30°C, a także pamiętać o tym, by nie stosować preparatu, gdy minie termin ważności. Środek ten powinien być przechowywany w miejscu, które jest niedostępne i niewidoczne dla dzieci.

Related Post