Buster Med Zabiegi medycyny estetycznej Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

gabinet kosmetyczny

Osocze bogatopłytkowe to preparat, który jest stosowany w nowoczesnych klinikach medycyny estetycznej. Sprawdza się podczas walki ze starzejącą się skórą oraz łysieniem. Podpowiadamy, czym jest to osocze i kto może skorzystać z jego właściwości.

Osocze bogatopłytkowe – co to jest?

Najprościej rzecz ujmując, osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi pozyskiwany z pełnej krwi pacjenta. Ma żółty kolor i jest pobierane przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. Cechuje się wysokim stężeniem płytek krwi, które zawierają duża ilość substancji czynnych. To one biorą udział w procesach naprawczych i regeneracyjnych poszczególnych części ludzkiego organizmu. Opisywany rodzaj osocza jest wykorzystywany w ortopedii, diabetologii, chirurgi oraz w medycynie estetycznej.

gabinet medycyny estetycznej

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym

Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest zalecana osobą zmagającym się z:

  • pierwszymi oznakami starzenia się skóry, na przykład zmarszczkami lub fałdami,
  • cieniami pod oczami,
  • z łysieniem lub intensywnym wypadaniem włosów,
  • ze skórą o niewielkiej witalności i blasku.

Zabiegi z wykorzystaniem takiego osocza wymagają odpowiedniego przygotowania przez pacjenta. Na kilka dni przed ich przeprowadzaniem powinni spożywać duże ilości wody i unikać alkoholu i innych substancji o działaniu odwadniającym. Zabieg trwa około godziny, jest bezpieczny i nie powinien powodować niepożądanych skutków ubocznych. Przynosi takie korzyści jak rewitalizacja skóry, poprawa jej ukrwienia lub przyśpieszenie procesu gojenia. Gwarantuje efekt wygładzenia zmarszczek i sprawia, że naskórek odzyskuje dawny black i witalność. Należy zaznaczyć, że liczba zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uzależniona kondycji naskórka każdego z pacjentów. Program terapii jest ustalany przez specjalistów z kliniki medycyny estetycznej.

Related Post