Charakterystyka Silver Haze

silver haze

Super Silver Haze jest mieszanką Haze, Skunk i Northern Lights. Wywodzi się z projektu hodowlanego, który miał miejsce w latach 90-tych, a następnie zdobyła pierwsze miejsce na trzech pucharach High Times Cup w tej dekadzie.

Początki

Legendarna sativa z Cali pojawiła się w Santa Cruz w latach 60. Swój złożony profil terpenowy i elektryzujący haj zawdzięcza międzynarodowej linii egzotycznych odmian lądowych z Kolumbii, Meksyku, Tajlandii i południowych Indii. Haze produkuje małe i gęste pąki, które pachną cytrusami i zawierają 18% THC. Następnie hodowcy zabrali się do pracy, krzyżując dwie z najbardziej znanych hybryd na świecie: Skunk i Northern Lights.

Jak uprawiać Silver Haze?

Super Silver Haze jest przeciwieństwem tradycyjnej morfologii sativy. Odmiana ta zachowuje średnie rozmiary przez cały cykl uprawy, dzięki czemu nadaje się zarówno do uprawy indoor, jak i outdoor. Ale nie martwcie się, nadal może poszczycić się dużymi zbiorami, które są charakterystyczne dla hybryd z dominacją sativy.

Jako odmiana feminizowana, Super Silver Haze (do kupienia pod tym linkiem) daje 99,9% szans na wyprodukowanie roślin żeńskich. Jest ona idealna dla hodowców, którzy szukają tylko pustych, żywicznych kwiatów. Super Silver Haze rozwija się zarówno w środowisku indoor, jak i outdoor. Preferuje nieco cieplejszy klimat, ale jej odporna genetyka poradzi sobie z końcówką sezonu wegetacyjnego w chłodniejszych klimatach.

Kwiaty

Odmiana ta produkuje zwarte kwiaty, a ich gęstość i liczba trichomów rekompensują wszelkie braki w rozmiarze. Kwiaty sączą żywicę w późniejszych fazach kwitnienia i mają ciasno upakowane słupki. W przeciwieństwie do wielu odmian sativy, morfologia SSH sprawia, że jest ona dobrym kandydatem do uprawy w pomieszczeniach zamkniętych. Będziecie w stanie uprawiać tę roślinę w stosunkowo małej przestrzeni, bez ryzyka, że przerośnie wasze środowisko.

Wydajność

Rośliny Indoor produkują satysfakcjonujące 450-550g/m² po stosunkowo długim czasie kwitnienia, wynoszącym 9-10 tygodni. Jako sativa, nie jest najszybsza w kwitnieniu. Ale jej smaczne i mocne topy sprawiają, że warto na nią czekać. Jeśli wolisz uprawiać konopie na zewnątrz, oczekuj, że rośliny osiągną średnią wysokość. W słońcu dadzą imponujące zbiory, około 550g/roślinę. Przygotujcie się na zbiory pod koniec października.

Related Post