3 najczęstsze powody powstawania mrowienia palców

Wiele jest takich dolegliwości, które przez lata są ignorowane i rodzi się z nich bardzo poważny problem zdrowotny. Ignorowane są, dlatego że albo mało, który lekarz jest w stanie je poprawnie zdiagnozować, albo też mało który pacjent w ogóle chodzi z nimi do lekarza, ponieważ ignoruje swoje objawy. Bardzo podobną sytuacją jest mrowienie w palcach, które może stale się nasilać, prowadząc do bardzo poważnych zaburzeń układu nerwowego. Jakie są zatem najczęstsze przyczyny mrowienia w palcach.

Niedobory składników mineralnych

Zdecydowanie najczęściej spotykanym powodem występowania mrowienia w palcach są niedobory elektrolitów. Substancje te odpowiedzialne są m.in. za poprawne działanie układu nerwowego. Ich niedobory objawiają się najróżniejszymi reakcjami organizmu, lecz zdecydowanie najczęściej jest to właśnie mrowienie. Poradzić sobie z tym można poprzez dodatkową suplementację takich składników jak żelaza, magnesu, sodu, wapnia, i witamin w grupy B12.

Choroby reumatyczne

Drugim co do popularności powodów mrowienia palców są choroby reumatyczne. Nie są one jeszcze tak dotkliwe i rozwinięte, aby stawały się problemem przy poruszaniu się, lecz dają znać o swoim istnieniu właśnie w postaci takiego na początku delikatnego mrowienia.

Urazy mechaniczne

Mrowienie palców jest także bardzo częstym objawem różnego rodzaju urazów w okolicy kręgów szyjnych. Nie są one na tyle dotkliwe, aby powodową ból, lecz jest to sytuacja nienaturalna dla organizmu.

Related Post

Arthrorevital complexArthrorevital complex

Arthrorevital complex to mieszanka składników aktywnych naturalnie występujących w stawach człowieka w połączeniu z ziołami wykazującymi działanie ochronne i wzmacniające. Przeznaczony jest dla osób z problemami reumatycznymi oraz przy dolegliwościach