3 najczęstsze powody powstawania mrowienia palców

Wiele jest takich dolegliwości, które przez lata są ignorowane i rodzi się z nich bardzo poważny problem zdrowotny. Ignorowane są, dlatego że albo mało, który lekarz jest w stanie je poprawnie zdiagnozować, albo też mało który pacjent w ogóle chodzi z nimi do lekarza, ponieważ ignoruje swoje objawy. Bardzo podobną sytuacją jest mrowienie w palcach, które może stale się nasilać, prowadząc do bardzo poważnych zaburzeń układu nerwowego. Jakie są zatem najczęstsze przyczyny mrowienia w palcach.

Niedobory składników mineralnych

Zdecydowanie najczęściej spotykanym powodem występowania mrowienia w palcach są niedobory elektrolitów. Substancje te odpowiedzialne są m.in. za poprawne działanie układu nerwowego. Ich niedobory objawiają się najróżniejszymi reakcjami organizmu, lecz zdecydowanie najczęściej jest to właśnie mrowienie. Poradzić sobie z tym można poprzez dodatkową suplementację takich składników jak żelaza, magnesu, sodu, wapnia, i witamin w grupy B12.

Choroby reumatyczne

Drugim co do popularności powodów mrowienia palców są choroby reumatyczne. Nie są one jeszcze tak dotkliwe i rozwinięte, aby stawały się problemem przy poruszaniu się, lecz dają znać o swoim istnieniu właśnie w postaci takiego na początku delikatnego mrowienia.

Urazy mechaniczne

Mrowienie palców jest także bardzo częstym objawem różnego rodzaju urazów w okolicy kręgów szyjnych. Nie są one na tyle dotkliwe, aby powodową ból, lecz jest to sytuacja nienaturalna dla organizmu.

Related Post