Zioła lecznicze, jak szałwia

szalwia

Wszystkie zioła posiadają ogromną moc, lecz nie działają od razu. Każde z nich ma to do siebie, że skuteczność jego widać dopiero po dłuższym czasie. Tak jest również z szałwią. Choć pochodzi ona z regionu Morza Śródziemnego, to obecnie uprawiana jest w wielu krajach świata. I ziołolecznictwo szałwią rozpowszechnione jest na całej kuli ziemskiej.

Co wiadomo o szałwii?


Z szałwii lekarskiej wytwarzane są naturalne leki ziołowe, które mają bardzo doby wpływ na włosy, skórę głowy, twarzy i całego ciała oraz na paznokcie. Szałwia jest również bardzo dobrym lekiem wspomagającym w infekcjach, na przykład dziąseł lub gardła. Szałwia stosowana jest także przy problemach z układem trawiennym. Obniża ona również poziom cukru we krwi, dodaje sił, usuwa potliwość, uodparnia organizm, wycisza i dlatego stosowana jest nawet w depresji.

Jeszcze inne właściwości szałwii


Naturalne leki ziołowe wytwarzane z szałwii posiadają też witaminy, jak witaminę A, C, B1, PP oraz minerały. Szałwia może także wchodzić w skład niektórych potraw, lecz nie wolna z nią przesadzać, bo posiada lekko gorzki smak i gdy jest jej w potrawie dużo może dawać nieprzyjemny zapach. Liście szałwii mogą wchodzić również w skład papierosów leczniczych. Zioło to wykorzystywane jest też szeroko w przemyśle kosmetycznym.
Najbardziej jednak ziołolecznictwo (poznaj tę stronę) wykorzystuje cenne właściwości szałwii. Jednak może być ona nawet rośliną ozdobną, gdyż występuje na świecie aż w 600 jej gatunkach i wśród nich są gatunki ozdobne.

Related Post