Buster Med Zdrowie Wapń – który wybrać?

Wapń – który wybrać?

wapń

Wapń jest jednym z najważniejszych makroelementów organizmu ludzkiego. Niestety, bardzo często nie udaje się dostarczyć jego wystarczającej ilości w zakresie codziennych posiłków. Wtedy konieczna jest suplementacja. Który preparat będzie najlepszy? Warto się temu przyjrzeć.

Wapń – kiedy warto go brać?

Makroelement, którym jest wapń, nie dla wszystkich jest tak samo ważny. Niektóre osoby potrzebują go w zwiększonej ilości, a nie zawsze o tym wiedzą. W takim razie – kto jest szczególnie narażony na jego braki? Będą to m.in.:

  • osoby przebywające na dietach roślinnych,
  • osoby stosujące diety niskobiałkowe,
  • kobiety będące w okresie menopauzy,
  • kobiety mające dzieci na diecie bezmlecznej.

Nie zmienia to jednak faktu, że dostępny bez recepty wapń w tabletkach trzeba też odpowiednio dobrać – który będzie najlepszą opcją?

wapń

Wapń w tabletkach – jaki rodzaj wybrać?

Na rynku farmaceutycznym można spotkać się z dwoma głównymi formami wapnia – są nimi węglan i cytrynian. Warto wiedzieć, że obie te substancje są przeznaczone do przyjmowania podczas posiłku i posiadają wtedy najlepsze możliwości wchłaniania. Jeśli jednak sytuacja wymaga, aby wapń przyjmowany był na pusty żołądek, zdecydowanie lepiej jest wybrać cytrynian. 

Wszystkie preparaty wapnia najlepiej przyswajalne będą zawierać w sobie jego cytrynian, gdyż oferuje on dowolną aplikację. Warto tutaj jednak wiedzieć, że jest to opcja droższa. Jeśli mamy okazję spożywać wapń podczas posiłku, nie ma sensu przepłacać i można wybrać węglan – wchłonie się dokładnie tak samo.

Related Post