Nefrolog – czym się zajmuje, kiedy iść?

poradnia nefrologiczna dla dzieci białystok

Nefrolog jest lekarzem specjalistą, który zajmuje się chorobami układu moczowego oraz nerek. Do tego typu specjalisty kierują z reguły lekarze rodzinni lub lekarze pierwszego kontaktu. Odbywa się to na podstawie wykonania podstawowych badań moczu czy przeprowadzonego z pacjentem wywiadu. W tym artykule powiemy sobie o tym, czym dokładnie zajmuje się nefrolog i kiedy koniecznym jest wybranie się do niego.

Czym zajmuje się lekarz nefrolog?

Lekarz specjalista jakim jest nefrolog Białystok zajmuje się leczeniem takich schorzeń jak: kamica nerkowa, kłębuszkowe zapalenie nerek, niewydolność nerek, nefropatia cukrzycowa oraz zapalenie układu moczowego. Ponadto u wyżej wspomnianego znajdą pomoc osoby borykające się z wrodzonymi chorobami jak choćby brak nerki, a także te cierpiące na toksyczne uszkodzenia nerek oraz borykające się z nowotworami nerek.

poradnia nefrologiczna dla dzieci białystok

Kiedy warto wybrać się do lekarza nefrologa?

Jak się okazuje, wiele chorób związanych z nerkami przyjmuje formę bezobjawową, a uwydatniają się dopiero w momencie, kiedy są już naprawdę zaawansowane. Nie mniej jednak niepokojącymi objawami, które powinny skłonić do wizyty u nefrologa są: mocz przyjmujący niepokojącą konsystencję i odznaczający się niecodziennym zapachem oraz barwą, odczuwanie bólu w cewce moczowej w trakcie oddawania moczu, odczuwanie bólu poniżej żeber w szczególności w trakcie poruszania się, występowanie opuchlizny wokół oczu oraz opuchlizny nóg i rąk. Fajna oferta czeka na https://www.cmryska.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-nefrologiczna-dla-dzieci/.

Related Post