Buster Med Zioła Trzy najlepsze naturalne leki ziołowe na uspokojenie

Trzy najlepsze naturalne leki ziołowe na uspokojenie

dziurawiec

Warto wiedzieć, że w przypadku łagodnych stanów niepokoju czy napięcia nerwowego nie trzeba przyjmować chemicznych leków. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą naturalne leki ziołowe, które można kupić w aptece bez recepty. Należy do nich zaliczyć melisę lekarską, lawendę oraz rumianek.

Melisa lekarska

Warto wiedzieć, że melisa lekarska jest to zielona bylina, która pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego, a także Azji Mniejszej. W Europie jest to bardzo popularna roślina charakteryzująca się właściwościami uspokajającymi. Należy także mieć świadomość, że melisa lekarska jest niezwykle bogata w olejki eteryczne, kwas rozmarynowy, flawonoidy czy fenolokwasy.

Lawenda

Kwiaty lawendy przede wszystkim zawierają olejek eteryczny, który jest wykorzystywany szczególnie w aromaterapii. Ponadto wspomniany olejek lawendowy pozwala się wyciszyć, a także odprężyć. Rekomendowany jest do wieczornych kąpieli.

Rumianek

Warto wiedzieć, że w koszyczkach rumianku znajdują się pochodne kumaryny, flawonoidy czy cholina, która charakteryzuje się bardzo korzystnym oddziaływaniem nie tylko i wyłącznie na rozwój i funkcjonowanie układu nerwowego, ale również na pracę wątroby. Ponadto bardzo łagodne działanie rumianku sprawia, że bez problemu może być stosowany nawet przez małe dzieci. Właściwie przygotowany
napar z koszyczków rumianku doskonale zda egzamin np. w przypadku, gdy dziecko ma kolkę lub problemy z zaśnięciem.

Related Post