Syntetyczne kannaboidy – co to takiego?

Działanie, jakie posiadają syntetyczne kannabinoidy polega na imitowaniu związków chemicznych, które nasz organizm jest w stanie wytworzyć naturalnie. Dzięki temu wpływają one pozytywnie na nasze zdrowie i pozwalają zachować równowagę organizmu. Na czym to wszystko polega i czy warto je przyjmować?

Kannaibonidy – co to takiego?


Substancje te znajdziemy w roślinach, które po łacinie nazywa się Cannabis Sativa. Zawierają one dwie substancje – CBD oraz THC, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Historia ich zastosowania sięga już lat siedemdziesiątych. Sam pomysł na stworzenie syntetycznych kannabinoidów pojawił się w momencie, kiedy prawo zaczęło regulować użycie naturalnej marihuany. Początkowo stosowano je do pozbycia się psychoaktywnych skutków użycia marihuany, ale szybko okazało się, że ludziom spodobało się używanie ich rekreacyjnie. 

Nazewnictwo 


Nazwy stosowane do określania różnych rodzajów syntetycznych kannabinoidów są dosyć skomplikowane. Zazwyczaj używa się do nich inicjałów naukowców, którzy jako pierwsi odkryli daną substancję. Przykładami będą tutaj:
-JWH,
-AM,
-UH,
-CP,
-wiele podobnych. 
Powyższych nazw używa się w sklepach, które oferują tego rodzaju produkty. Często jednak można spotkać też łatwiejsze nazwy, które sprawiają, że rozróżnienie tych substancji staje się znacznie prostsze. Przykładami będą tutaj:
-Spice,
-K2,
-Mary Jane,
-Kasior,
-wiele innych.
W ten sposób zapamiętanie nazw jest znacznie łatwiejsze, a rozróżnienie substancji nie sprawia nam problemów.

Related Post

Dobroczynny colostrigenDobroczynny colostrigen

Colostrigen z https://www.aptekagalen.pl/colostrigen-60kaps to produkty marki Geneactiv tworzone na bazie wysokiej jakości colostrum, pozyskanego w ciągu pierwszych dwóch godzin od rozpoczęcia się laktacji u krowy. Colostrum jest uważane za substancję