Buster Med Zdrowie Przychodnia Białystok

Przychodnia Białystok

Centrum medyczne Sobieskiego

Regularne wizyty u lekarza, zdrowa dieta, aktywność fizyczna pomagają nam w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak co zrobić, się zachoruje?

Wizyty u lekarza

Jeżeli wiadomo, że z chorobą nie da się samemu poradzić, to w pierwszej kolejności należy się wybrać do lekarza rodzinnego (POZ). Poradnia rodzinna zajmuje się między innymi konsultacjami, ewentualnymi skierowaniami do specjalistów, promowaniem zdrowego trybu życia, wypisywaniem recept, długotrwałą opieką pacjenta i rodziny, stawianiem diagnozy oraz prowadzeniem pacjentów z przewlekłymi chorobami. W POZ lekarz rodzinny może także skierować pacjenta na badania, które są niezbędne do postawienia diagnozy. Pacjent może zostać skierowany na badania laboratoryjne moczu, kału, krwi, na RTG oraz na USG. Należy pamiętać, że do lekarza rodzinnego można się udać nie tylko podczas choroby, ale także, gdy ma się chęć konsultacji dotyczącej zdrowego trybu życia.

centrum medyczne w białymstoku

Przychodnia Białystok

W Białymstoku jest aż czterdzieści dziewięć przychodni rodzinnych, czyli przynajmniej jedna na rejon. Specjalistyczne przychodnie rodzinne są dwie. Białystok dysponuje także przychodnią odwykową i rodzinną.

Lekarz rodzinny, a pediatra i internista

Wiele osób myli lekarza rodzinnego z pediatrą oraz internistą. Różnica polega na tym, że lekarz medycyny rodzinnej ma szerszy zakres działania, zajmuje się zarówno dorosłymi i dziećmi, natomiast pediatra zajmuje się tylko dziećmi, a internista tylko dorosłymi.

Podsumowanie

Reasumując warto regularnie odwiedzać przychodnie rodzinną, w celu profilaktyki i uniknięcia pogorszenia zdrowia. Więcej dowiesz się na https://www.cmryska.pl/

Related Post

aronia3

Jakimi właściwościami leczniczymi charakteryzuje się aronia czarnoowocowa?Jakimi właściwościami leczniczymi charakteryzuje się aronia czarnoowocowa?

Nie wszyscy jeszcze mają świadomość, że aronia czarnoowocowa jest bogatym źródłem związków polifenolowych. Warto także zdawać sobie sprawę, że procyjanidyny, antocyjaniny oraz kwas chlorogenowy należą do związków mających bardzo pozytywne