Kule ortopedyczne do chodzenia

kula ortopedyczna

Kule są niezbędnym wyposażeniem dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. W wielu polskich sklepach można kupić kule podłokietnikowe dostosowane do indywidualnych parametrów dzięki szerokiej gamie tych produktów.

Kula łokciowa z miękkim podparciem

Kule z podparciem na ręce są stosowane w przypadku wszystkich rodzajów chorób układu mięśniowo-szkieletowego, po urazach, podczas rehabilitacji po zabiegach chirurgicznych oraz w przypadku zaburzeń koordynacji ruchowej. Odciążają one kończynę dotkniętą chorobą i poprawiają równowagę.

Dzięki kulom z podparciem na ręce można nie tylko swobodnie poruszać się w pomieszczeniach i na zewnątrz, ale także wchodzić po schodach. Ogólnie rzecz biorąc, kule nie są zalecane w przypadku poważnych urazów lub gdy mięśnie ramion są słabe.

Specjalistyczna kula ortopedyczna i jej zalety

Niewielki ciężar i małe rozmiary to główne zalety tych kul. Umożliwiają one lepszą mobilność niż kule. Kule z podłokietnikiem opierają się na stawie łokciowym i dłoni. Wysokiej jakości podłokietniki są wykonane z materiałów bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska.

Charakterystyka kul ortopedycznych

kula ortopedyczna

Kula ortopedyczna dla dzieci i dorosłych jest zazwyczaj wykonana z aluminium i może być używana jako element przejściowy podczas rehabilitacji. Mają one regulowaną wysokość i mogą udźwignąć 135 kg dla dorosłych i 100 kg dla dzieci. System regulacji wysokości umożliwia dostosowanie żądanej wysokości za pomocą jednego przycisku.

Dużą zaletą tych kul jest gumowa główka z metalową wstawką, która zapobiega ślizganiu się na lodzie. Znacznie wydłuża też żywotność kul. Ponadto obie strony kul są wyposażone w specjalne elementy odblaskowe umożliwiające bezpieczne korzystanie z nich w ciemności. Rączka kuli jest wykonana z wysokiej jakości antypoślizgowego tworzywa sztucznego, a niektóre modele mają miękką wyściółkę, która zapewnia dodatkowy komfort.

Related Post