Buster Med Kosmetyki Jak zadbać o skórę w czasie odchudzania?

Jak zadbać o skórę w czasie odchudzania?

krem na rozstępy

Walka ze zbędnymi kilogramami najczęściej kojarzy się ze zdrową dietą i regularnymi  treningami. Jednak często zapominamy zadbać o skórę. Warto wiedzieć, że wraz z utratą kilogramów może pogorszyć się kondycja naszej  skóry.

Jak zadbać o skórę w czasie odchudzania? 

Pierwszy krok do zdrowej skóry, to wypijanie odpowiedniej ilości wody. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że nasze ciało w główniej mierze składa się właśnie z wody. Gdy pijemy jej zdecydowanie za mało, to nasze ciało automatycznie przełącza się na tryb oszczędzania. Priorytetem jest dostarczenie wody do mózgu i innych ważnych organów. Skra automatycznie schodzi na dalszy plan. Jaki jest tego skutek?  Nasza cera staje się sucha szara ściągnięta. Gorzej się regeneruje. Wpływ na kondycję skóry ma także odpowiednie odżywianie. Nasz codzienny jadłospis powinien obfitość w świeże owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i zdrowe tłuszcze na przykład oliwę z oliwek.

Nie zapominajmy o pielęgnacji!

Należy zadbać szczególnie o obszary, na których mogą pojawić się rozstępy, na przykład biust, piersi, pośladki, brzuch uda. Dlatego wcześniej warto zaopatrzyć się w krem na rozstępy (tutaj). Tego typu kosmetyki najlepiej stosować, zanim jeszcze rozstępy w ogóle pojawią się na naszym ciele. Produkty tego typu wzmacniają naturalną strukturę skóry, działają ujędrniająco i nawilżająco. Jednak efekty ich działania zobaczymy po dłuższym stosowaniu danego kosmetyku.

Related Post