Czy warto stosować dodatkowo witaminę C?

Braki witamin w organizmie mogą prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Z tego powodu wiele witamin warto jest dostarczać w nieco większych dawkach nawet niż te które znajdują się w codziennej diecie. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na takie witaminy, które są w większej ilości usuwane z organizmu. Do takich zalicza się askorbinian sodu, czyli popularna witamina C.

Witamina C w diecie

Najlepszym rozwiązaniem jest dostarczanie witamin w codziennej diecie. Wówczas znacznie łatwiej dostarczać do organizmu takie witaminy, które są łatwo przyswajalne. Jednak nie zawsze można regularnie dostarczyć odpowiednie dawki witamin, a szczególnie witaminy C. Organizm jej nie magazynuje w stosunku do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jednocześnie organizm może potrzebować większych ilości tej witaminy w przypadku nadmiernego zmęczenia, czy zwiększonego wysiłku. W ten sposób warto jest zdecydować się na stosowanie askorbinianu sodu również w formie suplementacji.

W jakiej formie zażywać witaminę C?

Na rynku farmaceutycznym można znaleźć bardzo różne suplementy z witaminą C. Obejmuje to:
– tabletki,
– napoje,
– suplementy z innymi witaminami.
Pozwala to wybrać taką formę zażywania witaminy C, która jest najbardziej wygodna. Natomiast samo przyswajanie witaminy C przez organizm cechuje się bardzo dużą efektywnością. Przekłada się to między innymi na szybkie wchłanianie się tej witaminy w organizmie.

Więcej informacji o askorbinianie sodu znajdziesz na KonopnySklep.com.pl.

Related Post