Buster Med Zdrowie Aplikacja kwarantanna domowa

Aplikacja kwarantanna domowa

Aplikacja kwarantanna domowa

Aplikacja kwarantanna domowa służy do ułatwienia przeprowadzenia kwarantanny w warunkach domowych. Program został stworzony, aby potwierdzić swoją lokalizację w trakcie odbywania kwarantanny, oceniać stan zdrowia i modyfikować podstawowe dane. Została stworzona przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Jest ona obowiązkowa dla prawie każdej osoby, która jest poddana kwarantannie, ponieważ istnieje u niej ryzyko zakażenia SARS-CoV-2. Można ją pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Pamiętaj, aby aktywować ją po przybyciu na miejsce, gdzie będziesz odbywał kwarantannę.

Kto jest zwolniony z korzystania z aplikacji?

Osoby z dysfunkcją wzroku lub osoby nieposiadające telefonu i innego urządzenia mobilnego są zwolnione z obowiązku logowania się do aplikacji. Osób poddawanych izolacji (nie kwarantannie) także nie dotyczy korzystanie z aplikacji kwarantanna domowa. Więcej informacji znajdziesz we wpisie pod adresem https://dragonmask.pl/blog/czym-jest-aplikacja-kwarantanna-domowa-kto-musi-z-niej-korzystac.

Aplikacja kwarantanna domowa

Jak przebiega rejestracja?

Aplikację należy zainstalować po otrzymaniu telefonu od numeru 22 257 11 45 (czyli Państwowej Inspekcji Sanitarnej), wtedy zostaniesz poinformowany o nałożeniu na Ciebie obowiązku odbycia kwarantanny. Gdy zainstalujesz już powyższą aplikację, zostaniesz poproszony o rejestrację numerem telefonu. Wtedy dostaniesz SMS z kodem autoryzacyjnym. Możliwe, że na Twój telefon będą przychodzić połączenia z numeru 22 257 10 10, dostaniesz wtedy powiadomienia, które możesz odsłuchać bezpłatne po odebraniu rozmowy. Samodzielne oddzwonienie równa się z naliczeniem kosztów rozmowy według taryfy operatora. Szczegółowe informacje pojawią się w aplikacji, gdzie zostaniesz dokładnie poprowadzony. 

Kiedy można zrezygnować z korzystania z aplikacji?

Rezygnacja podczas kwarantanny może skutkować pociągnięciem do odpowiedzialności. Jeżeli jednak użytkownik zakończył okres kwarantanny i nie został poinformowany o jej zakończeniu, może bez konsekwencji zaprzestać korzystania z programu.

Related Post