Buster Med Zdrowie Testy owulacyjne – jak starać się o dziecko?

Testy owulacyjne – jak starać się o dziecko?

kobieta u lekarza

Zajście w ciążę może okazać się dużym problemem dla współczesnych par i małżeństw. Obecny tryb życia, który charakteryzuje się niską aktywnością fizyczną, a także dużym stresem, niekorzystnie wpływa na pracę układu rozrodczego kobiety, a także  może mieć zły wpływ na jakość nasienia mężczyzny. Oznacza to, że coraz więcej młodych osób, ma problem z poczęciem dziecka, a przyczyn jest bardzo wiele, od zwykłej blokady psychicznej, po poważne choroby uniemożliwiające zajście w ciążę.

Testy owulacyjne — skąd wiadomo, że to ten czas?

Gdy kilkumiesięczne starania nie przynoszą rezultatu, pary bardzo często sięgają po pomoc. Testy owulacyjne są produktami, których zadaniem jest pomoc w określeniu dni płodnych kobiety. Dokładne ukazanie terminu owulacji pomaga parom w określeniu najlepszych dni do starań. Oczywiście używanie testów owulacyjnych nie gwarantuje zajścia w ciążę. Produkty te, zostały stworzone po to, żeby wspomóc parę w staraniach, jednak nie mają one wpływu na powodzenie działań. Żeby testy mogły okazać się skuteczne, muszą być używane zgodnie z zaleceniami. W tym przypadku ważne jest systematyczne ich robienie i analizowanie. Najlepszym sposobem na naukę interpretacji testów, będzie miesięczne przygotowanie polegające na codziennym ich używaniu

test owulacyjny

Jak używać testów owulacyjnych – kilka przydatnych rad?

Najlepszym sposobem na analizę wykonanych testów jest założenie zeszytu i wklejanie do nich poszczególnych testów zrobionych określonego dnia. Najłatwiej będzie to zrobić w zeszycie o formacie A4, ponieważ testy z łatwością zmieszczą się jeden pod drugim, a wtedy nie będzie wątpliwości co do ich czytelności. W zależności od długości cyklu, testy owulacyjne najlepiej zacząć wykonywać tuż po zakończonej miesiączce. Na początku druga kreska będzie słaba, ale im bliżej owulacji tym stawać się będzie ciemniejsza. Dlatego tak ważna jest możliwość porównania testów z poszczególnych dni, szczególnie na samym początku korzystania z testów owulacyjnych. Po pierwszym pozytywnym teście owulacyjnym  jajeczkowanie może nastąpić od 24 do 36 godzin, dlatego ten czas będzie kluczowy w staraniach o dziecko. Co więcej, testy ciążowe najlepiej wykonywać po godzinie 20:00. Zrobienie ich na końcu dnia dadzą bardziej wiarygodne wyniki niż testy robione z porannego moczu.

Czy testy owulacyjne wykrywają ciążę?

Każdy test owulacyjny w ciąży wyjdzie pozytywnie. Kobiety, które chętnie korzystają z testów, bardzo często używają ich aż do wystąpienia miesiączki. Niejednokrotnie wczesna ciąża i hormony z nią związane sprawiały, że testy owulacyjne na powrót stawały się mocniejsze. Takie zjawisko dawało sygnał młodym jeszcze niczego nieświadomym matkom, że w ich organizmie zaczyna się dziać coś niecodziennego. Oczywiście pozytywny test owulacyjny nie zawsze świadczy o zajściu w ciążę. Czasem okazuje się, że wyłapały one zaburzenia pracy organizmu, które z ciążą mają nie wiele wspólnego. Dlatego nie można traktować testów owulacyjnych jako wyroczni w sprawie wykrywania wczesnej ciąży.

Related Post