Skuteczne leki na hemoroidy

maść na hemoroidy

Hemoroidy to tzw. guzki krwawnicze odpowiedzialne za uszczelnianie kanału odbytu. Skutkiem ich nadmiernego obrzmienia jest swędzenie, pieczenie oraz bolesność. W łagodzeniu objawów pomocne są różnego rodzaju środki dostępne w aptekach w formie tabletek, maści oraz czopków.

Leki przyjmowane doustnie

maść na hemoroidy

Farmaceuci mają w swej ofercie wiele produktów sprzedawanych na receptę lub bez recepty. Leki na hemoroidy najczęściej w swym składzie zawierają:

  • diosminę,
  • tribenozyd,
  • eskulinę,
  • hydrokortyzon.

Regularne przyjmowanie tabletek pozwala zmniejszyć napięcie ścian krwionośnych i zlikwidować stany zapalne wywołujące swędzenie i oraz pieczenie. Lidokaina oraz tertrakaina dodawana do leków na hemoroidy wykazuje miejscowe działanie znieczulające.

Maści i czopki łagodzące dolegliwości

Dużą skuteczność wykazuje także maść na hemoroidy. W jej składzie najczęściej znajdują się naturalne substancje aktywne pochodzenia roślinnego. Szczególnie cenioną rośliną jest kasztanowiec. Wyciągi z nasion, kory, bądź kwiatów kasztanowca ułatwiają przepływ krwi w naczyniach krwionośnych i wykazują działanie przeciwzapalne. Inną rośliną, której składniki można znaleźć w maściach na hemoroidy, jest oczar wirginijski. W sprzedaży dostępne są również czopki na hemoroidy, które można nabyć bez recepty. Charakteryzują się dużą skutecznością działania i szybko łagodzą stany zapalne w okolicach odbytu. Niestety część osób rezygnuje ze stosowania czopków na hemoroidy ze względu na nieprzyjemny i mało komfortowy sposób ich aplikacji.

Related Post

Olej konopnyOlej konopny

Olej konopny jest olejem roślinnym, który góruje w czołówce pod względem wartości prozdrowotnych, a także wszechstronności używania. Jego ogromną zaletą jest fakt, że posiada wysoką zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych,