Buster Med Zdrowie Skuteczne leki na hemoroidy

Skuteczne leki na hemoroidy

maść na hemoroidy

Hemoroidy to tzw. guzki krwawnicze odpowiedzialne za uszczelnianie kanału odbytu. Skutkiem ich nadmiernego obrzmienia jest swędzenie, pieczenie oraz bolesność. W łagodzeniu objawów pomocne są różnego rodzaju środki dostępne w aptekach w formie tabletek, maści oraz czopków.

Leki przyjmowane doustnie

maść na hemoroidy

Farmaceuci mają w swej ofercie wiele produktów sprzedawanych na receptę lub bez recepty. Leki na hemoroidy najczęściej w swym składzie zawierają:

  • diosminę,
  • tribenozyd,
  • eskulinę,
  • hydrokortyzon.

Regularne przyjmowanie tabletek pozwala zmniejszyć napięcie ścian krwionośnych i zlikwidować stany zapalne wywołujące swędzenie i oraz pieczenie. Lidokaina oraz tertrakaina dodawana do leków na hemoroidy wykazuje miejscowe działanie znieczulające.

Maści i czopki łagodzące dolegliwości

Dużą skuteczność wykazuje także maść na hemoroidy. W jej składzie najczęściej znajdują się naturalne substancje aktywne pochodzenia roślinnego. Szczególnie cenioną rośliną jest kasztanowiec. Wyciągi z nasion, kory, bądź kwiatów kasztanowca ułatwiają przepływ krwi w naczyniach krwionośnych i wykazują działanie przeciwzapalne. Inną rośliną, której składniki można znaleźć w maściach na hemoroidy, jest oczar wirginijski. W sprzedaży dostępne są również czopki na hemoroidy, które można nabyć bez recepty. Charakteryzują się dużą skutecznością działania i szybko łagodzą stany zapalne w okolicach odbytu. Niestety część osób rezygnuje ze stosowania czopków na hemoroidy ze względu na nieprzyjemny i mało komfortowy sposób ich aplikacji.

Related Post