Buster Med Zdrowie Pas przepuklinowy – kiedy należy z niego korzystać?

Pas przepuklinowy – kiedy należy z niego korzystać?

pas przepuklinowy

Przepuklina to dość często spotykana dolegliwość. Może ona wynikać z różnych przyczyn, czasami również takich, na które człowiek nie ma żadnego wpływu. Istnieją równocześnie czynniki, które można kontrolować i znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia przepukliny. Jest to jeden z powodów, dla których w niektórych sytuacjach warto korzystać z pasa przepuklinowego.

Czym jest przepuklina?

O przepuklinie jest mowa w sytuacji, w której dany organ wewnętrzny z różnych powodów przemieszcza się w niewłaściwe miejsce poprzez osłabione miejsca w powłokach. Najczęściej występuje przepuklina jamy brzusznej. Może dojść na przykład do znacznego przemieszczenia się części jelita. Innym przykładem jest przemieszczenie części żołądka w stronę przełyku.

Leczenie przepukliny praktycznie zawsze wymaga zabiegu chirurgicznego, mającego na celu przywrócenie prawidłowej pozycji danego organu. W niektórych przypadkach mogą być zastosowane dodatkowe środki zapobiegawcze, jak na przykład wszycie w osłabionym miejscu specjalnej siatki, która znacznie minimalizuje ryzyko nawrotu przepukliny.

Nieleczona przepuklina może okazać się niebezpieczna dla życia. Dlatego należy zgłosić się do lekarza od razu po zauważeniu jej objawów.

pas przepuklinowy

Komu potrzebny jest pas przepuklinowy?

Pas przepuklinowy dostępny w sklepach medycznych jak np. Megamedic, z pozwala przede wszystkim na znaczne zmniejszenie ryzyka wystąpienia przepukliny brzusznej. Jest szczególnie polecany osobom pracującym fizycznie, które na co dzień muszą podnosić duże ciężary – właśnie przeciążenie jest jedną z najczęstszych przyczyn przemieszczenia się narządów wewnętrznych. Za pomocą pasa przepuklinowego można utrzymać wszystkie organy we właściwym miejscu.

Z pasów przepuklinowych korzysta się również przez pewien czas po operacji. Lekarz prowadzący może to zalecić w celu ograniczenia ryzyka nawrotu przepukliny.

Related Post