Buster Med Suplementy Niezbędne witaminy w ciąży

Niezbędne witaminy w ciąży

witaminy dla kobiet w ciąży

Dla każdej kobiety ciąża jest szczególnym okresem w życiu. W tym czasie kobieta musi zapewnić zarówno dla siebie jak i dla swojego maleństwa odpowiednią ilość witamin. W tym czasie nawet najlepsza dieta, może nie być wystarczająco bogata w odpowiednie witaminy dla matki i jej dziecka. W takiej sytuacji warto jest sięgnąć po witaminy dla kobiet w ciąży. Jakie witaminy są potrzebne? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Jakie witaminy dla kobiety w ciąży w pierwszym trymestrze?

Witaminy dla kobiet w ciąży powinny być dobierane ze względu na okres ciąży. Każdy z trymestrów ma swoje zapotrzebowania i warto do nich się stosować. Część witamin powinna być przyjmowana jeszcze na etapie planowania ciąży.

Do takich zaliczymy kwas foliowy. To najpopularniejsze witaminy dla ciężarnych. Kwas foliowy odpowiada za prawidłowy podział komórek. Jest on bardzo ważny i powinien być przyjmowany do końca pierwszego trymestru. Niedobór może prowadzić między innymi do samoistnego poronienia. Przyjmowanie kwasu foliowego zapobiega powstawaniu wad wrodzony u płodu.

witaminy dla kobiet w ciąży

Pierwszy trymestr to również zwiększone zapotrzebowanie organizmu na takie minerały jak żelazo, jod oraz cynk.

Jeżeli chcemy, aby żelazo dobrze się wchłaniało, to pomoże nam w tym witamina C. Jednocześnie odpowiada ona za wzmocnienia naszej odporności. Jest to bardzo ważne dla bezpieczeństwa dziecka.

Kolejną ważną witaminą jest witamin D. Jest ona odpowiedzialna za prawidłowe działanie gospodarki związanej z wapniem i fosforami w naszym organizmie. Najbardziej potrzebna jest ona w drugim trymestrze.

Jak widać odpowiednia suplementacja witamin jest niezbędna na każdym etapie ciąży.

Related Post