Monitorowanie stanu tarczycy

Centrum medyczne Sobieskiego

Problemy z tarczycą mogą wpływać na szereg innych problemów zdrowotnych kobiet. Między innymi problemy z tarczycą mogą wpływać na niepłodność. Dlatego też ważne, aby kobieta znalazła dobrego lekarza, który poprowadzi ją w całym procesie leczenia.

Czy tylko kobiety mają problemy z tarczycą?

Można zadać sobie pytanie, czy tylko kobiety mają problemy z tarczycą. Nie. Do endokrynologa czasami muszą iść także panowie. Rak tarczycy także dotyczy mężczyzn. Jednakże to u kobiet bardziej działają hormony i u kobiet bardziej wszystko jest ze sobą powiązane. Dlatego też często kobiety z problemami endokrynologicznymi mają równocześnie problemy ginekologiczne. Mogą to być na przykład problemy z jajnikami, nieregularne miesiączki i problemy z zajściem w ciążę. Wszystko to można zdiagnozować i trzeba leczyć.

Stan tarczycy

Badanie USG tarczycy (https://www.cmryska.pl/usg-w-bialymstoku/) to podstawowe badanie obrazowe jeśli chodzi o ten organ. Może wykonać go lekarz endokrynolog w czasie wizyty. Czasami jednak lekarz endokrynolog wystawia skierowanie i to badanie wykonuje na przykład radiolog albo chirurg. Badanie to pozwala określić czy w tarczycy toczy się stan zapalny. Badanie to pozwala także stwierdzić obecność lub brak guzków. Co prawda rak tarczycy uchodzi za dość łatwy do wyleczenia, to nie zmienia jednak faktu, że trzeba na bieżąco monitorować stan tego organu.

Related Post