Buster Med Zdrowie Jak powinien działać dobry lek na zaparcia?

Jak powinien działać dobry lek na zaparcia?

lek na zaparcia

Zaparcia to jedna z bardziej powszechnych dolegliwości, jaka może się nam przytrafić. Nie da się ukryć, że mogą towarzyszyć im wzdęcia oraz inne problemy gastryczne. Wiele osób więc posiada w swojej, domowej apteczce lek na zaparcia lub tabletki na gazy. Niemniej jednak nie wszystkie farmaceutyki wyróżniają się rzeczywiście skutecznym działaniem. Wobec tego, jak powinny działać skuteczny lek na wzdęcia i zaparcia?

Tabletki na zaparcia – jak wybrać najskuteczniejsze?

Nie da się ukryć, że leki na zaparcia to dość obszerna kategoria farmaceutyków, a sam środek na zaparcia możemy nabyć bez recepty. Jednocześnie – jak zostało to już wspomniane – zaparciom najczęściej towarzyszą także i wzdęcia więc przyda się nam środek działający kompleksowo. Warto więc zwrócić uwagę na tabletki na wzdęcia, które jednocześnie przyniosą nam ulgę w problemach z wypróżnieniem. W przypadku wyboru preparatu, najważniejszy okazuje się jego skład. Skuteczny lek na zaparcia i najlepszy lek na wzdęcia powinny zawierać:

  • wyciąg z nasion babki piaskowej;
  • wyciąg z kory kruszyny;
  • wyciąg z liści senesu;
  • wyciąg z aloesu.

Tabletki na zaparcia i lek na wzdęcia w jednym mogą również zawierać inne substancje o działaniu „poślizgowym”, co sprzyja regularnym i bezproblemowym wypróżnieniom.

Jak stosować preparat na wzdęcia i zatwardzenia?

Preparat na wzdęcia i lek na zatwardzenie są w dużej mierze preparatami ziołowymi. W praktyce więc oznacza, że każde tabletki na zatwardzenie są bezpieczne w stosowaniu i nie powinny pociągać za sobą skutków ubocznych. Niemniej jednak nie oznacza to, że możemy stosować tabletki na wypróżnianie zgodnie z własnym schematem. Mogą one – przy nadmiernym przyjmowaniu – doprowadzić nawet do biegunki i wyjałowienia się przewodu pokarmowego. Zanim więc rozpoczniemy kurację warto zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania, bądź skonsultować przyjmowanie preparatu z farmaceutą. Zwykle zaleca się – w przypadku osób dorosłych – od 2 do 3 tabletek w ciągu doby, co jest uzależnione od stopnia zaawansowania problemu.

Related Post