Buster Med Zdrowie Dobre smoczki dla wcześniaków

Dobre smoczki dla wcześniaków

smoczek dla wcześniaka

Każdy rodzic z niecierpliwością oczekuje momentu, w którym jego dziecko przychodzi na świat. Czasem zdarza się jednak, że maluch rodzi się zdecydowanie za wcześnie. Wówczas wymaga on specjalistycznej opieki.

Pierwsze miesiące wcześniaka

Gdy dziecko urodzi się przedwcześnie, często zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi. Okres prenatalny to czas, w którym dziecko rozwija się w łonie matki. Każdy dzień i tydzień pobytu w ciele kobiety daje dziecku możliwość kształtowania swoich narządów.

W przypadku wcześniaka, często nie zdążył on dojrzeć dostatecznie, by móc funkcjonować poza ciałem matki. Wówczas musi on niejednokrotnie być podłączony do specjalnej aparatury.

Dziecko rodzi się z odruchem ssania. Niestety nie każdy wcześniak posiada umiejętność ssania. Dlatego niezmiernie istotne jest zastosowanie profesjonalnego smoczka dla wcześniaków. Pomaga on w nauce ssania, która jest kluczowa by dziecko mogło samodzielnie jeść.

Dobry smoczek ma znaczenie

W przypadku każdego dziecka, smoczek pełni ważną rolę. W przypadku wcześniaka jest on niemalże niezbędny. Porządne smoczki dla wcześniaków wspomagają prawidłowy rozwój dziąseł i zębów. Dzięki swojemu kształtowi, umożliwiają karmienie dziecka sondą. Dodatkowo, wiele takich smoczków posiada możliwość przycięcia osłony. Pomaga to w jeszcze lepszym dopasowaniu smoczka dla dziecka.

Kupując smoczek dla wcześniaka https://milklab.pl/smoczki/111-zestaw-3szt-smoczek-jednorazowy-wolny-przeplyw-sterifeed.html, warto udać się do apteki lub profesjonalnego sklepu z akcesoriami dla wcześniaków. W przypadku wcześniaków należy bardzo doprze dopasować rozmiar smoczka do dziecka.

dziecko ze smoczkiem

Dziecko, które urodziły się zbyt wcześnie poddawane jest wielu badaniom w szpitalu. Wiąże się to z dużym stresem dla dziecka. Odpowiednio dobrany smoczek sprawia, że dziecko uspokaja się.

Dziecko urodzone przed terminem zmaga się często z wieloma problemami zdrowotnymi. Dlatego bardzo ważne jest, by otrzymało ono prawidłową opiekę. Zakup smoczka dla niemowląt to jedna z lepszych metod na przyspieszenie nauki ssania przez niemowlę.

Related Post