Czy warto korzystać z aptek internetowych?

Dziś zakupy przez internet to już standard. Do sieci przenosi się coraz więcej branż. Dotyczy to także branży aptekarskiej. W sieci funkcjonuje coraz więcej aptek. Czy warto z nich korzystać i czy jest to bezpieczne?

Apteka online – czy warto?

apteka internetowa


Największą zaletą zakupów w sieci jest wygoda. Dowolny produkt zakupić można bez wychodzenia z domu, a ten w szybkim terminie dostarczony zostanie pod wskazany adres. To samo dotyczy aptek internetowych. Decydując się za zakup w aptece online uniknąć można kolejek, a co za tym idzie, kontaktu z osobami chorymi.

Czy apteka działa legalnie?


Jednak przed zakupem warto jest upewnić się czy dana apteka internetowa działa w sposób legalny. Można to zrobić na kilka sposobów. Przede wszystkim na stronie każdej apteki internetowej musi znajdować się logo wspólne dla wszystkich państw Unii Europejskiej. Po kliknięciu w logo przeniesieni zostaniemy na stronę Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Po drugie, każda apteka działająca w sieci musi posiadać swój punkt stacjonarny. Informacje na ten temat muszą znajdować się na stronie apteki.

Co powinno budzić niepokój?


Czasem jednak pewne rzeczy powinny budzić niepokój. Przykładem może być sytuacja, w której apteka nie wymaga okazana recepty w przypadku zakupu leków na receptę. Niepokój budzi powinna także sytuacja, kiedy na stronie apteki nie ma szczegółowych informacji dotyczących składu leków bądź innych produktów farmaceutycznych.

Related Post